ÖZEL MAVİGÜN EĞİTİM KURUMLARI

"iz bırakacak nesiller için"

BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ Sn. Prof. Dr. Adnan YÜKSEL mavigün’de

BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ Sn. Prof. Dr. Adnan YÜKSEL mavigün’de
19 Şubat 2020

Özel Mavigün Anadolu / Fen Lisesi olarak KARİYER GÜNLERİ kapsamında 18.02.2020 tarihinde düzenlemiş olduğumuz seminerlerden birini daha gerçekleştirmiş olduk. Bu seferki konuğumuz Biruni Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan YÜKSEL idi.

Türkiye’de iki ayrı vakıf üniversitesinin kurucu rektörlüğünü yapan tek isim olan hocamız, lise öğrencilerimize “Mesleki Motivasyon ve Başarı” konulu başarı odaklı bir seminer verdi. Seminere kurucumuz Prof. Dr. Hikmet ÖZDEMİR, Genel Müdür Şahin KARATAŞ, okul müdürlerimiz ile tüm Mavigün Fen Lisesi ve Mavigün Anadolu Lisesi öğrencileri katıldılar. Mavigün Kültür Merkezi’nde yapılan seminerde Rektör Hocamız;

“Ne yaparsanız yapın, ama en iyisini yapın.” derken
“İnsanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir.”  Hadis-i Şerifinin unutulmaması gerektiğini vurguladı.
Ayrıca Gandhi’den
“Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelerinize dönüşür...
Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür...
Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür...
Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür...
Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür...
Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür...
Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür...”
sözüne öğrencilerimizin dikkatini çekti. Tüm öğrenci ve öğretmenlerin büyük beğeni ve alkışlarıyla dinledikleri Prof. Dr. Adnan YÜKSEL hocamız konuşmasında birçok ünlü düşünürün ve bilim insanının özlü sözlerine de yer vererek öğrencilerimizin hedeflerine ulaşmasında ışık oldu.
                Prof. Dr. Adnan YÜKSEL Hocamız konuşmasında Biruni Üniversitesi’ndeki yapmış olduğu yeniliklerden ve elde edilen başarılardan bahsedip, bu tarz çalışmaların öğrencilerimizin de hayatlarına uyarlamaları gerektiğini belirtti. Başarılı olmanın adımlarından biri olan her öğrencinin 1 saat daha fazla çalışması konusunda öğrencilerimizden söz aldı.
                Samimi bir ortamda geçen söyleşinin ardından günü anısına Rektör Hocamıza, Mavigün Eğitim Kurumları ve İnsanlığa Hizmet Vakfı Kurucusu Prof. Dr. Hikmet ÖZDEMİR Hocamız tarafından plaket ve tüm öğrencilerimiz adına da 11.sınıf öğrencimiz tarafından bir buket çiçek takdim edildi.

Diğer Haberler

YUKARI